[S02E03] Nowy Porządek

Awatar użytkownika

Wyt

1

Sil

1

Zmy

1

Cha

1

Zre

1

Int

1

Szc

0

Przy sobie

wszystko i nic
Boli głowa
1

Informacje

Czas trwania (OOC): 31 marca 2024 - 1 czerwca 2024
Czas trwania (IC): 16 maja 2022
Mistrzowie Gry: Maggie

Zmiany w Obozie

Wieczorem, dnia 14 maja, Generał Jacob Tate wygłosił przemowę, w której poinformował o śmierci Neila Puffina oraz zdradzie Dante i Josha, podkreślając konsekwencje ich działań. Ogłosił wprowadzenie “stanu wojennego” w obozie, przekształcając go w pełni w operację wojskową. Wszystkie osoby, z wyjątkiem dzieci i staruszków, od tamtego dnia, zostają żołnierzami.
Zapowiedziano formalizację struktur, wprowadzenie stopni wojskowych i nadanie broni tym, którzy udowodnią swoją wartość. Prace nad nową elektrownią zostaną nadzorowane przez Marshall, porządek i dyscyplina mają być kluczowe dla przetrwania obozu.

Tajemnicza Handlarka

Nieco wcześniej zaś, późnym popołudniem pod bramę obozową podjechała czarna crown victoria. Wysiadła z niej średniego wzrostu dziewczyna, z charakterystyczną białą maską na twarzy i przewieszonym przez ramię karabinem szturmowym. Od razu oddała broń i zachowywała się tak, jak gdyby miała jakieś pojęcie o funkcjonowaniu tego miejsca. Przynajmniej pobieżnie. Podobno chciała wyłącznie pohandlować, jednak jej zachowanie stoi z tą teorią w sprzeczności.
Była obecna na wieczornej przemowie Generała, jednak trudno jest określić, jak na nią zareagowała. Wydawała się pozostać kompletnie niewzruszoną tym, co padło z jego ust.

Problemy z bratem

Ollie zaś, inny nowy rekrut obozu, próbował się zadomowić i poznawać nowych mieszkańców. Chłopak znalazł swoje miejsce w Dywizji Zaopatrzenia. Bardzo martwił się jednak o Connora, swojego młodszego braciszka, który miał problem z zaakceptowaniem ich kilkugodzinnej rozłąki w związku z pracą chłopaka w obozie. Pierwszego dnia, już po trzech godzinach musiał przerwać swoją pracę, żeby odebrać płaczącego i wrzeszczącego brata.

Ostatnie pożegnanie

Żałoba po Kapralu Sandzie nadal trwała, jednak mało kto skupił się na pożegnaniach czy wyprawieniu formalnego obrzędu.

Operacja udana

Tego samego dnia, Gaby DeShawn, została bohatersko uratowana przez Riley Rider, nową panią chirurg w bozie. W asyście reszty medyków kobieta przeprowadziła skomplikowaną operację wycięcia wyrostka w szpitalu w miasteczku, w dość polowych warunkach. Na szczęście wszystko się udało, a Gaby zaczęła dochodzić do siebie.

Nowa elektrownia

Dywizji budowniczych udało się dokończyć plany budowy nowej elektrowni. Wyznaczono i odpowiednio wydzielono teren, na którym już niedługo ma ona stanąć. Zwiadowcy dali też radę zlokalizować miejsce, z którego będzie można pozyskać większość potrzebnych do konstrukcji materiałów. Tamtego dnia zaplanowana została wyprawa, mająca na celu transport znalezionych części do obozu. Ma jednak ona mieć miejsce w kolejnych dniach.

Ekspedycja

16 maja, o poranku, wcześniej wyznaczona ekipa składająca się z Riley, Maxa, Marshall i Axela, wybrała się w miejsce wyznaczone przez zwiadowców. Podczas zebrania jakiś czas temu, zdecydowano się zabezpieczyć materiały budowlane znalezione w tamtych rejonach, by poprowadzić budowę nowej elektrowni. Ekipa wybrała się w tamto miejsce, wykluczyła masę trupów i znalazła kontenery z różnymi zasobami.
Podczas przeszukiwania, Marshall natknęła się na kontenery budowlane pełne narzędzi, sprzętu ochronnego i różnego rodzaju innych rzeczy. Z początku nie wiedziała nawet, jak wielkim znaleziskiem były owe kontenery. Axel i Max zajęli się eliminowaniem zarażonych. Axelowi udało się otworzyć zamek przyczepy, w której znaleźli plany budowlane oraz różne dokumenty, sugerujące obecność materiałów, które mogły być niezwykle przydatne dla ich grupy.

Dziwne Spotkanie

Malcolm, Claire i Echo spędzili kilka dni w Denver, chowając się przed wrogą grupą bandytów, którzy siali spustoszenie na obrzeżach Denver. Po szczerej rozmowie z Olim i Lisą, dwójką techników dźwięku, których poznali poprzedniego dnia, zrozumieli, że ci są częścią innej grupy ocalałych, w skład której najprawdopodobniej wchodzi siostra Claire, Sara.
Dwójka przekazała im kilka informacji, jednak była w tym dość skromna — ostrzegała ich jednak o ich grupie i o tym, że mogą być nieobliczalni i że nie przepadają za wojskowymi. Claire i reszta zdecydowała się jednak mimo wszystko wyruszyć, by się z nimi spotkać. Cel ich wyprawy był dla wszystkich oczywisty — znalezienie rodziny Claire. Oli i Lisa zdecydowali się jednak zostać w domu i poczekać, aż reszta po nich wróci — a wtedy razem będą w stanie udać się do obozu w Breckenridge, gdzie dwójka techników dźwięku będzie w stanie rozpocząć nowe życie.
Claire, Echo i Malcolm wyszli, a po spacerze przez Denver, ekipa wpadła w hordę trupów. Wybawiła ich z niej zaś Adrienne — kobieta wyglądająca bardzo podobnie do Jennifer Sommerville. Po szybkiej wymianie zdań grupa zorientowała się, że Ade jest siostrą Jennifer i poszukuje jej po okolicy, bazując na dość starych informacjach o obozie w Denver. Ze względu na szkolenie wojskowe Ade, jej umiejętności i dostęp do samochodu, ekipa zdecydowała się połączyć siły i wyruszyć wspólnie.
Z uwagi na nadchodzący wieczór i dzień pełen wrażeń, ukrywając się po Denver przed trupami, ekipa zdecydowała się zatrzymać w domu należącym do Echo, który był niedaleko. Puffin nie była specjalnie gotowa na zmierzenie się z przeszłością, jednak nie było innego wyjścia.

szkolenie wojskowe

Grupa wojskowych zdecydowała się zorganizować zajęcia z obsługi broni, by nauczyć nowych rekrutów jak i już tych stałych bywalców obsługi broni palnej jak i obrony przed trupami. Po ostatnich dniach jednak stan Aleksa pozostawiał dość sporo do życzenia — sprawa z Izolatki nadal była czymś, co pamiętał. Zdecydowanie odbiło się to na jego sposobie nauczania, czy relacjach z innymi, np. z Arthurem i Oliverem.
W trakcie ćwiczeń, Charlie, córka Jacka Culvera, zwiadowcy, poczuła się źle, co skupiło uwagę całej grupy. Violet próbowała uspokoić dziewczynę, podczas gdy Aleks wyraził swoją frustrację z powodu niewystarczających umiejętności pozostałych uczestników. Arthur i Oliver postanowili odprowadzić Charlie z powrotem do obozu, kończąc tym samym trening przed czasem. Wszyscy zdecydowali się wrócić do obozu.

powrót do obozu

Gdy Oliver tam dotarł, poszedł sprawdzić co z jego bratem, Arthur zaś zdecydował się pójść zapalić — odrobina relaksu zdecydowanie była tym, co było mu potrzebne. Violet zaś wyszła na zwiad. Mia i Charlie poszły do szpitala, z uwagi na stan Charlie.

na ratunek

Richard, tamtego dnia, dowiadując się o kiepskim stanie Charlie, wyszedł naprzeciw, spotykając grupę, zanim ta się rozdzieliła. Widząc, że Charlie i Mia zdecydowały się zobaczyć z Jen, ten obiecał podjąć się krótkiego badania Connora, brata Olivera. Chłopak nie miał okazji zabrać młodszego brata do lekarza od wybuchu apokalipsy, więc ucieszony zgodził się na taki układ.

nowe znajomości Kate

Kate Lawson, opuszczając obóz w Breckenridge raczej nie spodziewałą się, że wpadnie na kolejną grupę ocalałych. Chodząc po okolicy, udało jej się znaleźć pierścionek zaręczynowy, tak jak planowała. Jej stan zdrowia pozostawiał jednak sporo do życzenia — przemęczona i głodna znalazła się na progu obozu w Evergreen — na obrzeżach Denver.
W jego skład wchodził między innymi Rickard White, ojciec Lucy oraz Sara Williams, siostra Claire.
Grupa żyła na starym planie filmowym niskobudżetowego filmu o zombie o nazwie “What Comes After”. Zaopatrzona w różnego rodzaju sprzęt do przeżycia z dala od cywilizacji, miała całkiem niezłe miejsce i infrastrukturę, by przeczekać ten okropny czas. Konflikty dotyczące dystrybucji zasobów i wewnętrznych relacji eskalowały jednak dość szybko, szczególnie po odnalezieniu córki Rickarda, Lucy, w stanie śpiączki po wypadku samochodowym. To samo tyczyło się Henry’ego Williamsa, ojca Sary i Claire, który został ciężko ranny, co dodatkowo skomplikowało sytuację. To właśnie przez to Oli i Lisa byli zmuszeni opuścić to miejsce i szukać zasobów po Denver, by przynieść je do swojej grupy. Technicy dźwięku nie wydawali się jednak aż tak zżyci z jej losem, by rzeczywiście chcieć tam powrócić.
Kate, poszukując motocykla lub innego środka transportu, znalazła przepięknego Harleya w pobliżu jeziora, gdzie wpadła na siostrę Claire. Trójka spędziła jakiś czas na rozmowie na obrzeżach obozu, wypytując Kate o jej pochodzenie. Ta finalnie powiedziała im, że poszukuje Lucy White - dwójka jednak zdecydowała się z nią rozstać w nadziei, że sama Lucy będzie w stanie podzielić się z nimi informacjami, kim jest zagadkowa turystka, która jej poszukuje.

Uratować siostrę

Nathan Lawson zdecydował się skonfrontować generała Tate’a w kwestii opuszczenia przez Kate obozu w Breckenridge. Podczas zaognionej dyskusji, mężczyźnie udało się namówić generała, by ten skompletował drużynę, która uda się na poszukiwania jego zaginionej siostry. Pomimo prób i szczerych chęci ze strony ogrodnika, generał nie zgodził się jednak, by to właśnie Nathan miał miejsce w drużynie. Polecił mu, by znalazł kogoś, komu ten ufa i posłał wraz z nim na wyprawę poszukiwawczą.
Nathan początkowo wskazał Monę Campbell, jednak po dyskusji z Jacobem zrezygnował z pomysłu wysyłania nastolatki w nieznane. Niedługo później, Nathan udał się do baru, by zapić swój smutek. Słysząc o brakach w alkoholu, postanowił opuścić przybytek, a niedługo później, na farmach, wpadł na swoją przełożoną, Olivię.
Chapman, empatyczna jak zwykle, porozmawiała z Nathanem o jego obawach w kwestii Kate i misji poszukiwawczej. Nakłoniła go również do nielegalnego opuszczenia obozu, by porozmawiać nieco dalej od wścibskich oczu. Tam też przekazała mu kilka sekretów dotyczących obozu i jego funcjonowania jak i zgodziła się wyruszyć z Tate’m na poszukiwania siostry Nathana.
Babyface wyjawiła mu również swój sekret — powiedziała mu o tym, że pomaga pewnemu żołnierzowi, który jakiś czas temu dezerterował i został skreślony przez obóz w Breckenridge, a konkretnie przez nieżyjącego już Kaprala Sanda. Olivia poprosiła Nathana o to, by ten pomógł mężczyźnie i przyniósł mu pewną paczkę pod nieobecność Chapman. Nathan oczywiście się zgodził, chcąc odpłacić się Olivii za jej wkład.

Wyprawa do Mountain Mix

Kilka dni wcześniej, Jacob Tate zwołał spotkanie głów dywizji, aby zebrać informacje od Alice Frost, która przybyła do obozu. Wcześniejsza łączniczka posiadała ważne informacje na temat stanu komunikacji oraz innych jednostek wojskowych w okolicy. Alice podkreśliła znaczenie naprawy ich własnego przekaźnika komunikacyjnego w celu ponownego połączenia z innymi ocalałymi i wspomniała o tragicznym stanie instalacji wojskowych w regionie.
Grupa zdecydowała, że chwilowo z uwagi na obecny stan zdrowia Aleksa i inne, ważniejsze zobowiązania w obozie, wyprawa po przekaźnik nie będzie najlepszym wyjściem. Jednak pierwszym, istotnym podpunktem w poprawie komunikacji w okolicy będzie przeniesienie radia należącego do Claire Williams i stacji Mountain Mix z jej mieszkania do obozu i zainstalowanie go tutaj.
W tym celu, o poranku, stworzona została drużyna składająca się z Lexy, Jeffa i Alice -- ekipa miała za zadanie pójście w okolice kawiarni przy jeziorze i odłączenie anteny. Jeszcze przed zbiórką, Aleks zamienił kilka słów z Lexą i przekonał się o jej wojskowej przeszłości/wychowaniu.
Gdy jednak ekipa dotarła na miejsce, zajęła się przeszukaniem mieszkania Claire. Niestety podczas tej czynności, Lexa wpadła nogą w dziurę w podłodze, jednak na szczęście nic poważnego jej się nie stało. Później, grupa zbadała to, z czym ma do czynienia i przygotowała plan — Lexa ma za zadanie wejście na dach i odmontowanie anteny, by następnie zgarnąć ją do obozu. Generał Tate dołączył do nich pod koniec dnia, by przynieść potrzebne liny i nadzorować to przedsięwzięcie.

Przekazanie władzy

Sabrina o poranku zamieniła kilka słow z Eleną. Po sytuacji z Kapralem Sandem Doktor Sinclair bardzo zależało na wznowieniu badań nad wirusem. Lekko przedyskutowała ten temat z Generałem, który niezbyt zważając na konsekwencje tych decyzji, zgodził się. Dla Eleny znaczyło to jedno — przekazanie dywizji medyków w ręce Sabriny, z Riley Rider jako zastępcy. Kobiety przegadały ten temat, przy czym Sabrina wyraziła swoje obawy nie tylko w kwestii opieki nad dywizją, lecz również badań nad wirusem w ich społeczności. Elena, nie chcąc ukrywać niczego, przekazała Walker informacje o stanie zdrowia żony generała, Cassandrze, jak i o innych obozowiczach.

wybory epizodu

Podczas fabuły, wasze postacie dokonały różnych wyborów, które mają wpływ na świat wokół was. Poniżej przedstawiamy wam małe podsumowanie.
Echo
Echo udało się przekonać Claire i Malcolma, by schronili się w jej rodzinnym domu.
Malcolm

Malcolm nie sprawdził podejrzanego odgłosu przy jednym z porzuconych samochodów w trakcie wędrówki.

Claire
Claire zdecydowała się zaufać Oliemu i Lisie, zostawiając z nimi swój samochód, którym przyjechała ze swoją grupą do Denver.
Adrienne

Ade przekonała do Claire, Echo i Malcolma, zyskując szansę na odnalezienie swojej siostry bliźniaczki, Jennifer.

Marshall
Marshall znalazła sporo zapasów, które zdecydowanie przydadzą się obozowi w Breckenridge.
Max

Max rozprawił się ze sporą grupą nieumarłych, przyczyniając się do sukcesu misji zwiadowczej.

Axel
Axelowi udało się otworzyć przyczepę, w której znalazł pełno ciekawych rzeczy, między innymi nieśmiertelnik należący do żołnierza marines.
Riley

Riley podjęła się trudnej operacji wycięcia wyrostka robaczkowego Gaby.

Lexa
Lexa wykręciła antenę zamontowaną na radiostacji Mountain Mix, by mogła się przysłużyć obozowi w Breckenridge.
Alice

Alice udało się przekonać dowództwo do sprowadzenia sprzętu radiowego do obozu w Breckenridge.

Arthur i Oliver
Arthur I Oliver zdecydowali się opuścić trening strzelania z broni i powrócić do obozu.
Aleks

Aleks stracił temperament w trakcie nadzorowania treningu strzeleckiego i musiał on zostać zakończony przedwcześnie.

Violet
Vi udało się przekazać Mii istotne wskazówki, co do tego, jak należy posługiwać się bronią palną.
Mia

Mia nauczyła się składać i rozkładać broń palną.

Nathan
Nathan przekonał generała Tate'a, by ten wysłał patrol na poszukiwania Kate.
Sabrina

Sabrina, za namową Eleny, zgodziła się przejąć od niej dowodzenie nad Dywizja Medyków.

Kate
Kate nieświadomie odnalazła Rickarda, ojca Lucy White.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Sezon 2”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Zaloguj się